Menu

HS Scoreboard

Home Team Home Score Visiting Team Visiting Score Game Date Winning Pitcher Losing Pitcher Save
Toggle McBee ( 1 )
Hannah-Pamplico 5 McBee 7 05-12-2018 Clark Kirkley Zach Poston Game 1: 1A State Finals
Toggle Dorman ( 1 )
River Bluff 9 Dorman 1 05-12-2018 Ricky Williams Michael Eggert Game 1: 5A Finals
Toggle Chapin ( 1 )
Airport 0 Chapin 8 05-12-2018 Cade Austin Justin Allen Game 1: 4A Finals
Toggle Indian Land ( 1 )
Seneca 3 Indian Land 0 05-09-2018 Ryan Moore Nolan Bolt
Toggle Ninety-Six ( 1 )
Chesnee 7 Ninety-Six 6 05-09-2018
Toggle TL Hanna ( 5 )
Dorman 13 TL Hanna 15 05-09-2018 Game 1
Dorman 5 TL Hanna 2 05-09-2018 Tanner McCallister Game 2
Nation Ford 1 TL Hanna 2 05-07-2018 Daniel Hart Lammers
Dorman 5 TL Hanna 4 05-05-2018 Russell Parry Jackson Kelley Jack Hennessy
Riverside 3 TL Hanna 7 05-03-2018 Jackson Lindley Jackson Wilder
Toggle Lexington ( 2 )
River Bluff 4 Lexington 0 05-09-2018 Grant Brittingham Jonathan Howlett
River Bluff 4 Lexington 1 05-05-2018 Hunter Garris Nate Roof Ricky Williams
Toggle Airport ( 2 )
South Aiken 4 Airport 11 05-09-2018 Dalton Mims Dalton Lawless Game 2
South Aiken 1 Airport 12 05-05-2018 Justin Allen Dalton Lawless
Toggle South Aiken ( 1 )
Airport 1 South Aiken 5 05-09-2018 AJ Deibel Game 1
Toggle St. James ( 2 )
Chapin 2 St. James 3 05-09-2018 Anthony Peck Game 1
Lugoff Elgin 6 St. James 11 05-03-2018 Anthony Peck
Toggle Bishop England ( 2 )
Gilbert 1 Bishop England 2 05-09-2018 Geoffrey Gilbert Game 2
Hanahan 1 Bishop England 11 05-03-2018 Geoffery Gilbert
Toggle Gilbert ( 1 )
Bishop England 2 Gilbert 3 05-09-2018 Game 1
Toggle Johnsonville ( 3 )
Latta 5 Johnsonville 4 05-09-2018
Academic Magnet 1 Johnsonville 3 05-07-2018
Academic Magnet 4 Johnsonville 1 05-03-2018 Jack Hosley
Toggle Hannah-Pamplico ( 1 )
Lake View 3 Hannah-Pamplico 4 05-09-2018
Toggle Chapin ( 3 )
St. James 1 Chapin 6 05-09-2018 Game 2
St. James 3 Chapin 4 05-05-2018 Cade Austin Nick Bray
AC Flora 1 Chapin 5 05-03-2018 William Privette Will Bethea
Toggle Lake View ( 1 )
Hannah-Pamplico 3 Lake View 2 05-09-2018 Game 2
Toggle Robert E Lee Academy ( 1 )
Marlboro Academy 2 Robert E Lee Academy 6 05-08-2018 Dustin Kennedy REL advances to SCISA 2A State Championship series
Toggle Marlboro Academy ( 1 )
Robert E Lee Academy 7 Marlboro Academy 1 05-07-2018 Austin Windham
Toggle Wando ( 2 )
Lexington 5 Wando 3 05-07-2018 Jake Wisniewski Derek Sireci
Lexington 5 Wando 2 05-03-2018 Jonathan Howlett Tyler Jones Nate Roof
Toggle Pendleton ( 1 )
Indian Land 3 Pendleton 2 05-07-2018
Toggle Lugoff-Elgin ( 1 )
St. James 6 Lugoff-Elgin 1 05-07-2018 Cam White
Toggle Gilbert ( 2 )
Strom Thurmond 0 Gilbert 10 05-07-2018
Strom Thurmond 5 Gilbert 3 05-03-2018 Payton Smith Andy Jackson
Toggle Ninety Six ( 2 )
Cheraw 4 Ninety Six 9 05-07-2018
Chesnee 6 Ninety Six 0 05-03-2018
Toggle Greenville ( 1 )
South Aiken 4 Greenville 1 05-07-2018 Sam Swygert Christian Newman
Toggle Green Sea Floyds ( 1 )
Hannah-Pamplico 2 Green Sea Floyds 1 05-07-2018
Toggle Lewisville ( 1 )
Lamar 9 Lewisville 6 05-07-2018
Toggle Greenville ( 2 )
South Aiken 4 Greenville 1 05-07-2018
South Aiken 1 Greenville 0 05-03-2018 AJ Deibel Christian Newman
Toggle Camden ( 1 )
Pendleton 6 Camden 1 05-05-2018 McConnell Bunch
Toggle Indian Land ( 3 )
Seneca 13 Indian Land 6 05-05-2018 Coleman Smith Furman Wilson
Seneca 13 Indian Land 6 05-05-2018
Camden 1 Indian Land 4 05-03-2018 Nolan Bolt Tate Abbott
Toggle Cheraw ( 2 )
Chesnee 2 Cheraw 1 05-05-2018 Austin Brown Tyson Hill
Blacksburg 1 Cheraw 11 05-03-2018
Toggle AC Flora ( 3 )
Lugoff-Elgin 4 AC Flora 3 05-05-2018 Jay Lynch
Cane Bay 2 AC Flora 5 04-30-2018 Caleb Speedy Jordan Game 1
Cane Bay 2 AC Flora 5 04-30-2018 Harmon Cox Craven Baker Cox; Game 2; ACF advances
Toggle Riverside ( 1 )
Nation Ford 3 Riverside 2 05-05-2018
Toggle Dutch Fork ( 1 )
Wando 5 Dutch Fork 0 05-05-2018 Lewis Hanko
Toggle Wren ( 2 )
Greenville 7 Wren 5 05-05-2018
Airport 8 Wren 0 05-03-2018 Dalton Mims Ryan Ammons
Toggle Hanahan ( 3 )
Gilbert 7 Hanahan 4 05-05-2018 Ryan Ouzts Harper
Waccamaw 2 Hanahan 4 04-30-2018 Aidan Hunter Caleb Colegrove Sam Zeron / Hanahan advances
Waccamaw 5 Hanahan 11 04-30-2018 Trey Pooser Brecken Fox Game 1
Toggle East Clarendon ( 1 )
Green Sea-Floyds 11 East Clarendon 10 05-05-2018
Toggle Academic Magnet ( 1 )
Latta 7 Academic Magnet 5 05-05-2018
Toggle Bishop England ( 1 )
Strom Thurmond 2 Bishop England 12 05-05-2018 Sanders
Toggle Lamar ( 1 )
McBee 7 Lamar 1 05-05-2018
Toggle Hannah Pamplico ( 1 )
Lake View 9 Hannah Pamplico 8 05-05-2018
Toggle Nation Ford ( 1 )
Dorman 3 Nation Ford 2 05-03-2018 Tanner McCallister D. Sivec
Toggle River Bluff ( 1 )
Dutch Fork 0 River Bluff 5 05-03-2018 Grant Brittingham
Toggle Seneca ( 1 )
Pendleton 2 Seneca 7 05-03-2018 Whaley Simpson
Toggle Latta ( 1 )
Barnwell 0 Latta 1 05-03-2018
Toggle Lamar ( 1 )
Lewisville 2 Lamar 3 05-03-2018
Toggle Beaufort ( 2 )
Lugoff-Elgin 3 Beaufort 4 04-30-2018 Game 1
Lugoff-Elgin 10 Beaufort 4 04-30-2018 Game 2; L-E advances
Toggle May River ( 1 )
Gilbert 2 May River 0 04-30-2018 Preston Price Josh Patterson
Toggle Gray Collegiate ( 1 )
Chesnee 5 Gray Collegiate 1 04-30-2018 Austin Brown Jonathan Buster
Toggle Landrum ( 1 )
Ninety-Six 8 Landrum 7 04-30-2018
Toggle Spartanburg ( 1 )
Nation Ford 3 Spartanburg 0 04-30-2018 Bott Nation Ford Advances
Toggle West Ashley ( 1 )
River Bluff 3 West Ashley 1 04-30-2018 Ricky Williams Game 2; River Bluff advances
Toggle Powdersville ( 1 )
Seneca 14 Powdersville 2 04-30-2018 Coleman Smith Boyd Seneca District 2 Champions
Toggle Batesburg-Leesville ( 2 )
Academic Magnet 4 Batesburg-Leesville 2 04-30-2018 Game 2; AM advances
Academic Magnet 6 Batesburg-Leesville 0 04-30-2018 Game 1
Toggle St Andrews ( 1 )
Robert E Lee Academy 15 St Andrews 0 04-30-2018 Dustin Kennedy
Toggle Northwestern ( 2 )
TL Hanna 2 Northwestern 4 04-30-2018 Rob Hughes Will McGregor Game 1
TL Hanna 3 Northwestern 1 04-30-2018 Daniel Hart Sweatt Game 2 - TL Hanna advances
Toggle West Florence ( 1 )
Lexington 8 West Florence 2 04-30-2018 Jake Wisniewski Ryan Florio Lexington advances
Toggle Oakbrook Prep ( 1 )
Pee Dee Academy 15 Oakbrook Prep 0 04-30-2018 Garrett McDaniels Drake Hamrick
Toggle Easley ( 2 )
Riverside 6 Easley 15 04-30-2018 Game 1
Riverside 10 Easley 0 04-30-2018 Caden Grice Riverside Advances
Toggle Swansea ( 1 )
Bishop England 12 Swansea 2 04-30-2018 Bishop England advances
Toggle BHP ( 2 )
Airport 5 BHP 6 04-30-2018 Abrams Game 1
Airport 8 BHP 3 04-30-2018 Justin Allen Game 2; Airport advances
Toggle Eastside ( 1 )
South Aiken 7 Eastside 0 04-30-2018 Dalton Lawless Cody Coffee Grant Stanford SA advances
Toggle Liberty ( 1 )
Blacksburg 1 Liberty 0 04-30-2018 Kirby Connell
Toggle North Myrtle Beach ( 1 )
Chapin 8 North Myrtle Beach 1 04-30-2018 Thomas Harmon Dalton Simpson Chapin Advances
Toggle Mid Carolina ( 1 )
Camden 3 Mid Carolina 1 04-30-2018 Holden Bunch
Toggle Mullins ( 1 )
Barnwell 16 Mullins 1 04-30-2018 Cole Kearse
Toggle Sumter ( 1 )
Wando 2 Sumter 1 04-30-2018 Cale Lewis Jared Aden / District IV Champions
Toggle York ( 1 )
Wren 7 York 6 04-30-2018 L. Smith T. Tuck
Toggle Palmetto ( 1 )
Pendleton 8 Palmetto 3 04-30-2018 McConnell Miller Advance- District 1 Champions
Toggle Aiken ( 1 )
Greenville 4 Aiken 8 04-30-2018 Game 1
Toggle Aiken ( 1 )
Greenville 6 Aiken 1 04-30-2018 Reid Dupert Game 2, Greenville advances
Toggle Mid-Carolina ( 1 )
Walhalla 3 Mid-Carolina 4 04-28-2018 Hunter Graham Jonathan Bickley